מהו נוער בסיכון?

נוער בסיכון הם בני נוער שחיים במצבים שמסכנים אותם, בסביבת המשפחה או הסביבה הקרובה והמיידית שלהם.

הסכנה הזאת עלולה לפגוע בהם מבחינה פיזית, נפשית, בריאותית והתפתחותית.

 

הנוער שחי בתנאי סיכון נמצא במצוקה, ובסכנה מתמדת של פגיעה בעצמו או בחברה שבה הוא חי.

בני הנוער מגיעים למצבי סיכון בעקבות גורמים שונים: קשיים כלכליים של ההורים, משבר במשפחה, הגירה, מוגבלות, מעבר בין מסגרות, חיים בסביבה מסכנת ועוד.

נוער בסיכון חווה את סכנת ההיפלטות מהמסגרת הלימודית והחברתית, וצניחה אל שולי החברה באופן יומיומי, ותחושת הכישלון והפחד מאכזבה מלווים אותם דרך קבע.

משרד הרווחה קבע פרמטרים לאבחון נוער בסיכון:
בני נוער שנמצאים בסכנה ישירה ומיידית, חשופים להתעללות או לאלימות, סובלים מהפרעות התנהגות או אתגרים נפשיים, שמצויים במצב של הזנחה מצד האחראים עליהם (מנסיבות חיים שונות: משבר גירושין, אבטלה, עליה ארצה, מחלה, מקרה מוות של אחד ההורים או היעדר מסוגלות של האחראי עליהם למלא את חובותיו), שפוגעים בעצמם או באחרים, שעברו על החוק או עשויים לעשות זאת.

 

עמותת "גשר אל הנוער" חרטה על דגלה את המאבק בהידרדרות נוער בסיכון, וזיהוי נושרים סמויים ממערכת החינוך - בטרם הגעתם אל חיי שוטטות, עבריינות ופשע.

 

אנחנו מאמינים בהקדמת רפואה למכה, ובעזרתכם נוכל להרחיב את הפעילות שלנו לכל רחבי הארץ, להמשיך ולפתוח עוד מרכזי בית חם שמעניק לנוער בסיכון את הכלים האפקטיביים להתגברות על אתגרי החיים, ובכללם מסגרת תומכת ללימודי התיכון, הכנה לבחינות הבגרות, הכנה לגיוס לצה"ל ובניית קרקע פורייה ויציבה לחיים טובים, יצרניים ומועילים בחברה הישראלית.

 

בעזרתכם, נוכל להמשיך ולהרחיב את הפעילות שלנו במסגרת הבתים החמים שבניהולינו, על ידי שעות הוראה וחונכות אישיות, על ידי פעילויות תרבות והעשרה ושאר סוגי המענה שאנחנו מציעים לנוער, שמספקים להם בסיס יציב להתפתחות ומשאירים אותם מחוץ לרחובות.

כל נער הוא עולם שלם, קיימים כלי איבחון שיטתיים ויעילים אך אין אפשרות להגיע לאמת המוחלטת ולמציאת דרך טיפול מושלמת, ולמרות זאת אנחנו מתעדים 100% הצלחה! 

 

אנחנו מאתרים בני נוער בסיכון, מאבחנים ומיישמים את הליווי ותוכנית הפעולה על בני נוער הנחושים בדעתם לא לוותר, המסכימים להיות כפופים לתוכנית הפעולה, למשמעת ולאתגרים שאנחנו מציבים עבורם בעמותה..

@ כל הזכויות שמורות לעמותה "גשר אל הנוער"       

  • YouTube Social  Icon
  • LinkedIn Social Icon
  • c-facebook

התוכן נכתב בלשון זכר לשם רצף הקריאה בלבד, הפניה היא לנשים וגברים כאחד ואין בכוונתנו להפלות או לפגוע.